Wydawca treści
VII Edycja Zawodów Strzeleckich Leśników Powiatu Drawskiego
VII Edycja Zawodów Strzeleckich Leśników Powiatu Drawskiego
W dniu 23 sierpnia 2014 roku na terenie Strzelnicy Sportowej LOK w Ostrowicach odbyła się VII Edycja Zawodów Strzeleckich Leśników Powiatu Drawskiego pod patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku Sławomira Cichonia. Impreza była elementem obchodów 90-lecia Lasów Państwowych.
Organizatorem tegorocznych zawodów strzeleckich było Nadleśnictwo Czaplinek.
Do udziału stanęło pięć drużyn, w tym trzy zespoły z Nadleśnictw: Nadleśnictwo Czaplinek (Robert Frutczak – Nadleśniczy, Zbigniew Ptak, Jerzy Kęsicki, Jerzy Młodzik), Nadleśnictwo Drawsko (Zbigniew Łukomski – Nadleśniczy, Eugeniusz Skiba, Krzysztof Antończak, Dariusz Jakubowski, Mirosław Kowalewski), Nadleśnictwo Świerczyna (Daniel Grodziński – Nadleśniczy, Marek Banaszek, Waldemar Ćwiklinski, Adam Flatow, Renata Gumna) oraz drużyna Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie oddział w Złocieńcu (Radosław Grzegorczyk - naczelnik, Anna Sigiel-Dopierała, Arkadiusz Zdun, Jan Bojko) i grupa Lasy Prywatne (Hanna Osak, Hubert Osak, Artur Osak).
Rywalizacja zespołowa, jak również indywidualna odbyła się według następujących konkrecji:
- Lis +rogacz z pastorału na 100 m– 5 strzałów
- Dzik w przebiegu – 5 strzałów
- Trap 8 rzutków (5 ze stanowisk , 3 z podchodu -w tym jeden dublet)
- Skeet 9 rzutków w tym dwa dublety
- Bażant – 3 rzutki
- Zając- 5 przebiegów z prawej
„Pojedynek Nadleśniczych"
- Lis +rogacz – 5 strzałów
- Dzik w przebiegu – 5 strzałów
- Pistolet (kbks) – 2 x 5 strzałów do tarczy
Po zaciętej rywalizacji osiągnięto następujące wyniki:
Klasyfikacja drużynowa:
I miejsce - Nadleśnictwo Świerczyna
II miejsce - Nadleśnictwo Drawsko
III miejsce - Nadleśnictwo Czaplinek
IV miejsce - Lasy Prywatne
V miejsce – RDOŚ
W pojedynku Nadleśniczych:
I miejsce Robert Frutczk- Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek
II miejsce Zbigniew Łukomski - Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko
III miejsce - Daniel Grodziński - Nadleśniczy Nadleśnictwa Świerczyna
IV miejsce - Eugeniusz Skiba - Emerytowany Nadleśniczy Nadleśnictwa Drawsko
W rywalizacji indywidualnej „Pojedynek Dian"
I miejsce -Renata Gumna - Nadleśnictwo Świerczyna
II miejsce -Hanna Osak - Lasy Prywatne
III miejsce -Anna Sigiel - Dopieała z RDOŚ Szczecin Oddział Złocieniec
W klasyfikacji indywidualnej
I miejsce - Adam Flatow - Nadleśnictwo Świerczyna
II miejsce - Krzysztof Antończak - Nadleśnictwo Drawsko
III miejsce - Marek Banaszek - Nadleśnictwo Świerczyna
Ponadto w innych konkurencjach zwyciężyli:
Zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej „Najlepsza Kula"
I miejsce Artur Osak - Lasy Prywatne
II miejsce Adam Flatow - Nadleśnictwo Świerczyna
III miejsce Hubert Osak - Lasy Prywatne
Zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej „Najlepszy Śrut"
I miejsce Marek Banaszek - Nadleśnictwo Świerczyna
II miejsce Adam Flatow - Nadleśnictwo Świerczyna
III miejsce Krzysztof Antończak - Nadleśnictwo Drawsko
Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej „Najlepsza Kula" Nadleśnictwo Czaplinek
Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej „Najlepszy Śrut" Nadleśnictwo Świerczyna
Poza konkurencją swoje umiejętności strzeleckie sprawdził Starosta Drawski Stanisław Cybula.
Puchary oraz dyplomy drużynom i zawodnikom wręczali Starosta Drawski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Czaplinek Robert Frutczak.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Prezesa Koła Ligii Obrony Kraju w Ostrowicach Kazimierza Oszkiela i Wójta Gminy Ostrowice Wacława Micewskiego. Wszystkim uczestnikom jak również przybyłym gościom bardzo serdecznie dziękujemy za czynny udział i doping, naszym partnerom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, a zwycięzcom gratulujemy wygranej! Darz Bór!!!