Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

"ODKRYJ SWÓJ POMNIK PRZYRODY"

"ODKRYJ SWÓJ POMNIK PRZYRODY"

Zachęcamy do udziału w konkursie 🌲🌳

 

"Konkurs „Odkryj swój pomnik przyrody

Zachęcamy mieszkańców gminy Czaplinek do aktywnego udziału w konkursie pn. „Odkryj swój pomnik przyrody”, którego celem jest zwrócenie uwagi na otaczające nas piękno przyrodnicze oraz ciągłe zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy. Wielu z nas zapewne codziennie idąc czy też jadąc do pracy (szkoły) mija piękne twory przyrodnicze, które warte są tego aby je uhonorować i nadać im status pomnika przyrody. Nie musi być to tylko drzewo ale także całe aleje drzew, czy też skałki, głazy narzutowe, wodospady, wywierzyska, jary oraz jaskinie. Gmina Czaplinek jest jednym z ładniejszych obszarów na terenie powiatu drawskiego, dlatego też rozejrzyjmy się dokładnie wokół siebie, a może się okazać, że posiadamy liczne okazy, które warto objąć formą ochrony.

Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Czaplinku zgłoszenie na odpowiednim formularzu w terminie do 30 czerwca 2019 r., który dostępny jest na stronie Czaplinka www.czaplinek.pl; www.dsi.net.pl oraz w Referacie Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska (pokój nr 4).

Czekają na Państwa cenne nagrody: Miejsce I- Miejski rower; Miejsce II – Zegarek sportowy Garmin Forerunner 35; Miejsce III – walizka podróżna.

Jednakże największym zaszczytem wzięcia udziału w konkursie i jego wygraniem jest fakt NADANIA WŁASNEGO IMIENIA POMNIKOWI, które będzie widnieć na tabliczce danego pomnika przyrody.

ZADBAJMY RAZEM O NASZE WSPÓLNE DOBRO, KTÓRYM JEST NATURA..

Katarzyna Trzcińska

Inspektor. ds. ochrony środowiska"